2018’in En İyi Android Uygulamaları

Geride bıraktığımız yıllarla birlikte, artık neredeyse herkeste bir akıllı telefon mevcut. Android işletim sistemli telefonların özellikle her bütçeye göre alternatiflere sahip olması sayesinde, neredeyse her yaştan insanda akıllı telefona rastlıyoruz.

Peki telefonunuzu bambaşka seviyelere çıkaracak uygulamalardan haberiniz var mı? Sizler için bu yazımızda 2018 yılının en kullanışlı Android uygulamalarını listeledik.

Google Drive: Hafıza Sorununuz Ortadan Kalkıyor

Bulut teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, artık fotoğraflarınızı veya diğer dosyalarınızı cep telefonu hafızanızda tutmak zorunda değilsiniz. İster bilgisayarınızdan, isterseniz telefonunuzdan ulaşabileceğiniz bir bulut hesabı ile, internet bağlantısının olduğu her yerden dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.

Google Drive uygulaması, kaydolduğunuz anda 15 GB ücretsiz hafıza vermekte. Dilerseniz çok düşük ücretlere artırabileceğiniz hafızanıza, telefonunuzdaki tüm fotoğrafları otomatik olarak aktarmanız mümkün.

Next Lock Screen: Kilit Ekranınızı Şekillendirin

Telefonunuzu kilitlediğiniz zaman ekranınızda istediğiniz uygulamaların görünmesini, dilediğiniz etkinlik mesajlarının çıkmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik, evde, işte, tatilde, nerede olduğunuza göre bu ekranı düzenleyebilirsiniz.

Ekranınıza uygulama kısayolları eklemenize de izin veren Next Lock Screen, aynı zamanda hava durumu ve benzeri bildirimleri de kilit ekranında görebilmenizi sağlıyor. Telefonunuza özel bir kullanışlılık katan bu uygulama oldukça popüler.

Spotify: Müziksiz Yapamayanların Kurtarıcısı

Ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunan Spotify, Android’in en çok kullanılan müzik uygulamalarından biri. Ücretsiz versiyonunda da ücretli ile aynı şarkıları dinleyebileceğiniz Spotify, ücretsiz versiyonunda reklam yayınlamakta.

Spotify, ücretli versiyonunda öğrenciler için de indirim yapıyor. Öğrenci belgenizi Spotify’a göndermeniz halinde çok daha düşük ücretlere premium üyelik sahibi olabilirsiniz.

Zedge: Telefonunuzu Tam Anlamıyla Özelleştirin

Zedge içerisinde zil sesinden duvar kağıdına kadar ne isterseniz barındıran bir uygulama. Telefonunuzdaki her şeyi özelleştirmenize yarayan bu uygulama, tek tıkla binlerce zil sesine ve görsele ulaşabilmenizi sağlıyor.

Ücretsiz ulaşabileceğiniz Zedge uygulaması, yılbaşı, cadılar bayramı gibi özel dönemlerde çeşitli güncellemeler ile içeriklerini artırıyor. Zaman zaman reklamları ile birazcık çıldırtıyor olsa da, hala kullanışlı.

Google Fit: Basit ve Kullanışlı Bir Adımsayar

Telefonunuzun ne kadar adım attığınızı, tahmini olarak ne kadar kalori yaktığınızı ve egzersizlerinizi takip edebilmesine yarayan Google Fit, günlük olarak yürüdüğünüz mesafeyi de ölçebiliyor.
Eğer yürüyüşleriniz sırasında ne kadar kalori yaktığınızı merak ediyorsanız bu uygulama tam size göre. Ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz uygulama, aynı zamanda çevrenizdeki insanların yürüyüş ortalamalarını da görmenizi sağlıyor.

Google Fit ile günlük kaç adım hedeflediğinizi ayarlamanız ve istatistik tutmanız da mümkün.