2018’in En İyi Iphone Uygulamaları

Her ne kadar Android gibi kişiselleştirme seçeneklerine sahip olmasa da, Iphone kullanıcıları uygulamalar açısından avantajlı. Pek çok büyük uygulama, güncellemelerini öncelikli olarak Apple cihazlara uyguluyor, daha sonra Android’e aktarıyor. Aynı şekilde, uygulama çeşitliliği ve kalitesi de Android’e kıyasla az da olsa üstün.

Iphone için 2018 yılında çok sayıda uygulama ön plana çıkmayı başarıyor olsa da, bunlardan bazıları çok daha fazla dikkat çekiyor. Google, Facebook, Youtube gibi herkesin bildiği uygulamaları liste dışında bırakarak, 2018 yılının -şimdilik- en iyi Iphone uygulamalarını sizler için listeledik.

Bumble: Tinder Gibi Ama Çok Daha İyisi

Arkadaşlık ve flört uygulamalarının lideri olarak bilinen Tinder’dan nasıl daha iyi olabilir diye düşünüyorsanız, özellikle erkeklerin hoşuna gidecek bir özellik Bumble’da sizi bekliyor.

Bumble, Tinder ile aynı mantıkta, eşleşme üzerine çalışıyor. Fakat bu uygulamada ilk mesajı kadınlar atmak zorunda. Eşleşilen kişiye 24 saat içerisinde mesaj atılmazsa eşleşme siliniyor. Genelde erkeklerden ilk adımın beklediğini bu tarz uygulamalara alternatif niteliğinde olan Bumble, 2018’de çok hızlı yayılacak gibi görünüyor.

Instant eSports: E-spor Tutkunlarının Favorisi

Dünya çapında oynanan tüm e-spor müsabakalarının skorlarını, haberlerini ve bu maçlardan en önemli sahneleri içeren Instant eSports, e-spor tutkunları tarafından severek takip edilen bir uygulama.

Uygulama içerisinde favori oyuncunuzu takip etme ve istatistiklerini görebilme imkanınız bulunuyor. Buna ek olarak, uygulamayı kullanan diğer kullanıcılarla sohbet edebiliyorsunuz.

Calm: Sakinleşmeye İhtiyaç Duyduğunuz Zamanlar İçin

Calm, sesli rehberlik sunarak meditasyon yapmanızı sağlıyor. Birbirinden farklı seçeneklere sahip olan uygulama içerisinde, nefes egzersizlerinden masallara kadar pek çok seçeneğiniz var. Hem ücretli hem de ücretsiz meditasyon programları bulunan Calm uygulamasında, çoğu rehberli meditasyonun Türkçe desteği de bulunuyor.

Günün stresini atmak için Calm uygulamasına bir şans verebilirsiniz.

Duolingo: Boş Zamanlarınızda Yabancı Dil Öğrenin

En başarılı dil öğrenme uygulamaları arasında gösterilen Duolingo, boş zamanlarınızda kolay bir şekilde yeni bir dilin temellerini atabilmenizi sağlıyor. Japonca, Romanca, Yunanca, Vietnamca, Almanca, Fransızca ve İspanyolca gibi dilleri öğrenebilmenizi sağlayan Duolingo, telefon başında geçirdiğiniz vakti çok daha verimli geçirmenizi sağlayacak.

Uygulama içerisinde çoğu bölüm ücretsiz olsa da, bazı özel dersleri satın almanız gerekebilir.

Enlight: Kameranızın Tüm Potansiyelini Ortaya Çıkarın

En iddialı fotoğraf uygulaması olarak kabul gören Enlight, telefonunuzun neredeyse tüm işlemci ve ram gücünü kullanıyor. IOS’ta bulunan en güçlü ve kullanışlı fotoğraf düzenleme programı olan Enlight, Iphone 7 ve üstü telefonlarda, kameranın ekstra özelliklerini de ortaya çıkarıyor.

Kameranızın tüm potansiyelini kullanabileceğiniz Enlight uygulaması 2017 yılında Apple tarafından “en iyi tasarım” ödülünü de aldı.