Bedensel Engelliler ile Dayanışma Derneği "bedd"

Böyle dernek ve kuruluşların ne kadar çok yerde adı geçerse o kadar iyi. Bilmeyen çok insan olduğunu düşünüyoruz. Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği bir kişiyle bile tanıştırabilmek umuduyla bedd.org.tr . Siteyi ziyaret edin, derneğin amaçlarına göz atın. En büyük destek bazı şeylerin farkında olmaktır. Bedensel engelliler ile ilgili konulara, ihtiyaçlarına, beklentilerine ve umutlarına müdahil ve farkında olmanız dileklerimizle…

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Hakkında Bilgi

Ne kadar çok’uz ve aslında ne kadar yok’uz öyle değil mi ? Dünya kaynaklarını kullanmakta, bölüşmekte ne kadar benmerkezci ve adaletsiz davrandığımızın farkına varıyor insan. Böylesine kuruluşlarla ne kadar az ilgilendiğimizi, zamanımızı ne büyük saçmalıklara ayırdığımızı düşünüyor musunuz hiç ?

Bu genci, yaşlısı, çoluğu çocuğu en temel yetilerini kullanamayan ve hayata tutunma çabasında olan insanlarımız ile ilgili ne yaptınız şimdiye kadar ? Bu soruları en başta kendimize sorarak öz eleştiri yapıyoruz, kimse üstüne alınmasın. Şunu diyebilirseniz kendi kendinize “evet ben de bu öz eleştiriyi yapmalıyım kendi adıma” bizler kendimizi amacımıza ulaşmış hissedeceğiz.

Bedensel Engelliler Haftası diye bir hafta var tamam da ?

Hangimiz yürekten ezbere biliyoruz ? Sosyal medya paylaşımlarından haberdar oluyoruz evet, ancak bu mudur bizim onlara verdiğimiz değer, göstermemiz gereken ilgi ? 10-16 Mayıs’a tekabül eder, bilmeyen DUYARLILAR için tekrarlamış olalım.

Mesela sevgililer gününde birbirimize hediye almak gibi geleneksel bir adetimiz var. Bu durumu yadırgamıyoruz da, neden Dünya üzerinde bir günü de engelli insanlara bir parça mutluluk götürmek için ayırmıyoruz ? Hemen olması şart değil, önce hayal edelim, her şeyin hayal etmekle başladığını unutmayalım. Çok mu zor, diğer zırvalıklardan daha mı az mutluluk verici bir durum bu ?

Televizyon ekranlarının sanal karmaşalarından, iğrençliklerinden bir parça ayırmaya yerleri yok mu ? Veya medya patronları, geniş kitlelere ulaşabilen herkes diyelim, çıkarsızca bir kaç saniyelik BEDENSEL ENGELLİLERLE DAYANIŞMA DERNEĞİ VAR ULAN BU MEMLEKETTE deseler, o bile kafi.

Duyarlı kesimi tenzih ederek bu yazıyı Dünya’daki tüm engelli insanlarımıza, insani farkındalık sorumluluğum olarak, onların sesini duyurmaktan başka bir amaç gütmeyerek ithaf ediyorum. Bedensel engelliler ile dayanışma derneği…