Blog Nasıl Açılır? Adım Adım Blog Oluşturma Rehberi

Neden Blog Açmalıyım

İnternetin yaygınlaşması ile beraber, internet kullanım oranı da epey yükseldi. İnsanların internete olan ilgileri de arttı. Elbette bunlara paralel olarak, web-sitelerinin sayısında ciddi bir artış oldu. Blog açmak son zamanların en popüler konularından birisi haline geldi çünkü insanlar yaşamlarından bir şeyler paylaşmak, göstermek istiyorlar. Maharetlerini, yeteneklerini, günlük yaşamda karşılaştığı olayları, bir konuya ilişkin fikir ve görüşlerini insanlara ulaştırmak önemli bir konu haline geldi.

Belli konular hakkında yazmak, resimler ve videolar paylaşmak istiyorsunuz. Peki bir blog nasıl açılır? Sizde herkes gibi blog açmak istiyorsanız, bunun çeşitli yolları var. Fakat bu sorunun cevabına geçmeden önce şunları belirtmek istiyorum. Aşağıda doyurucu bir içerik sizleri bekliyor, fakat değineceğim bu bir kaç cümleyi de es geçmeyin lütfen.

Her ne hakkında yazacaksanız yazın, her ne paylaşacaksanız paylaşın, okuyucuyu aldatmadan, onlara faydalı olabilecek içerikler üretme konusunda gayret gösterin. İnsanlara ulaşmak, okuyucu kitlesi oluşturmak istiyorsanız en kritik hamleniz bu olacaktır blog açma aşamasında. Akıl kişiye sermayedir atasözü bizim için güzel bir örnek. Doyurucu içerikler oluşturursanız, insanlar sizi bulacaktır merak etmeyin.

Sizlere aşama aşama, blog kurma hakkında bilgiler vereceğim. Öncesinde neden blog kurmalısınız sorusuna cevap vereceğiz tabii ki.

Bilgi Kısmını Atla, Blog Kurma Aşamasına Geç

(Her şeyi dikkatlica okumanız, konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlayacağı için bu kısmı atlamamanızı tavsiye ediyorum.)

Neden Blog Açmalısınız?

Blog Açmanın Faydaları Nelerdir?

Blog’dan Para Kazanabilir miyim?

Hosting Nedir

Domain Nedir

Hosting & Domain Seçimi

 2 Şekilde Blog Açmanız Mümkün: 

1.Aşama: Ücretsiz Blog Açma

2.Aşama: Ücretli Blog Açma

 Tavsiye:  Ücretli blog açmanız ileri de domaininizi taşıma zahmetinden kurtaracaktır sizleri. ”.com” domain ile başlamak her zaman önemli ve avantajlı’dır. Her şeyden önce ciddiyet kazandırır sitenize.

 Bilgi:  Dünya’da aktif olarak çalışan web-sitelerinin çok büyük bir kısmı .com domaine sahip.

Blogunuzu ücretli açmak istiyorsanız hayat kurtaran seo (arama motoru optimizasyonu) ve google dostu bir servis sağlayıcısı olan wordpress i öneriyoruz tabi ki. Neden derseniz size şöyle özetlebilirim. Günümüz değerleri ile internetin %32 lik kısmında kullanılıyor. Açık kaynak kodlu bir yazılımdır, sürekli geliştirilir, ücretli ve ücretsiz eklentileri ile hayalinizdeki blogu, web sitesini kurmanıza çok büyük fayda sağlar.

WordPress ile oluşturulan bloglar, arama motorları tarafından kolaylıkla index alır. Bu da kullanıcılarınıza en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlar. Velhasıl wordpress atyapısını kullanan bloggerlar her zaman bir adım öndedir.