İnstagram’da Tanımadığım Kişilerden Mesaj Alma Nasıl Engellenir?

Günümüzde neredeyse herkes tarafından kullanılan sosyal medya uygulamalarının en başında gelen instagram uygulaması insanların mutlu zaman geçirmesini, birbirlerinden haber almasını sağlamaktadır.

  • Hatta hergün getirdiği yeni özellikleriyle de birçok yeni özellikleri de beraberinde sunmaktadır. Örneğin instagram story özelliği ile takip ettiğimiz kişilerin anlık olarak neler yaptığını nasıl vakit geçirdiklerini de görebilmekteyiz. Buna ek olarak instagram story özelliğine getirilen efektler sayesinde de, instagram’a renk katılmaktadır.

Ancak bu getirilen mükemmel özelliklerin yanı sıra ne yazık ki bir takım sıkıntılarla karşılaşabilmekteyiz. Bunların en başın da akıllara

İnstagram da Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır ?

Bu soru sıkça gelmektedir. Bunca özellik getiren instagram tabi ki bu soruna da çözümler sunmaktadır. Örneğin size gönderilen mesaj, tanıdığınız yani takip ettiğiniz kişi tarafından gelmiş ise siz onu direkt olarak görebiliyorsunuz. Ve karşı tarafa sizin mesajı okuduğunuz bilgisi gitmektedir.

» Ancak sizin takip etmediğiniz biri size mesaj göndermiş ise siz o mesajı istek olarak görürsünüz ve eğer isteği onaylamazsanız karşı tarafa okundu bilgisi gönderilmez.

  • Ek olarak istemediğiniz birinden gelen mesaj sizi taciz edici bir cinste ise o kişiyi şikayet edip hesabını kapattırabilirsiniz veya bir daha o kişiden mesaj almamak için instagramın kişi engelleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu sayede o kişi sizi instagramda aratsa bile bulamayacaktır ve hiçbir şekilde iletişime geçemeyecektir.

instagram logoEğer ileride siz o kişi ile iletişime geçmek isterseniz veya engelini kaldırmak isterseniz yine instagramdan engellenen kişiler bölümünden engellenen kişinin engelini kaldırabilir ve isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Ancak kişi güvenliğine her zaman önem veren instagram, sunduğu engelleme özelliği ile birçok kişi tarafından beğenilmektedir, bu sayede insanlar kendini daha güvende hissetmekte ve rahatlıkla instagramda surf yapabilmektedirler.

Zamanımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz instagram ağı, yeterli güvenlik önlemleri ile kullanıcılarına iyi hizmet sunmaya devam ettiği sürece kolay kolay en trend sosyal medya uygulaması olma ünvanını kimseye kaptırmayacak gibi gözüküyor.

Instagramda tanımadığım kişilerden gelen mesajları nasıl engellerim sorusunu açıklamaya çalıştık bayanlar baylar. Teknovaka ekibi olarak ilginize teşekkür ederiz.

instagram mesaj engelleme 2019


www.teknovaka.com